25-05-2016

04:16

Gaisa temperatūra: 12 - 14c

Vēja ātrums: 1-3m/s

FOTO GALERIJA

Par mums

      Nacionālā autosporta bāze Sporta Komplekss Mūsa autosporta attīstības un darbības veicināšanas jomā ieņem nozīmīgu lomu Baltijā un Eiropā jau vairāk kā trīsdesmit gadus. Šo gadu laikā Sporta Kompleksa Mūsa darbība tikusi atzinīgi novērtēta kā vietējā, tā arī starptautiskajā mērogā. Starptautiskā Automobiļu Federācija (FIA) atzinusi Mūsas trasi par drošāko trasi Eiropā, Sporta Kompleksa Mūsa autokrosa trasei līdz 2015.gadam ir piešķirta Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) licence. Šāda licence ir tikai astoņām autokrosa trasēm Eiropā. Kopš 2006.gada Mūsas posmu organizators un valdes priekšsēdētājs ir ievēlēts, kā Latvijas valsts pārstāvis, par Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Off Road komisijas locekli.

Sporta Komplekss Mūsa atrodas 71 km no Rīgas, Bauskas rajonā pie VIA Baltija A7 ceļa. Kopējā zemes gabala platība 34 ha. Sporta kompleksa Mūsa ietilpība kopā ar tribīnēm ir 20 000 skatītāju. Sporta Komplekss Mūsa sastāv no sekojošiem sporta objektiem:

Autokrosa trase - garums 940 metri, platums 22 metri. Trases segums izveidots no māla un dolomīta šķembu atsijām. Trasē notiek Eiropas, Baltijas un Latvijas autokrosa čempionātu posmu sacensības, kausu izcīņas, sportistu un komandu treniņi. Trasei vienīgajai Baltijas valstīs ir Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) licence.

Rallijkrosa trase - garums 1080 metri, platums 22 metri. Trases segums izveidots 75 % no māla un dolomīta šķembu atsijām un 25 % no asfalta. Trasē notiek Ziemeļeiropas un Baltijas čempionātu posmu sacensības un sportistu treniņi. Trases kvalitāte katru gadu tiek uzlabota un pilnveidota.

Treka trase - garums 520 metri, platums 22 metri. Trasē notiek Latvijas čempionāta posmu sacensības auto trekā un bērnu čempionāta posmi Beta bagiju klasē.

Hipodroma trase - apļa garums 1 kilometrs, skrejceļa platums 20 metri, treka ovāla galos izbūvētas virāžas , treka segums - smiltis, šķembas, māla saistošais slānis, trase tiek izmantota treniņiem un drošas braukšanas apmācībām. Asfaltētais laukums 10 000 m2 izmantojams auto un moto veiklības braucieniem un treniņiem.

Rallija Supersprinta trase - garums 2,5 - 3 km un apņem visu kompleksa teritoriju un trases, segums izveidots 75% no grunts un 25 % no asfalta. Lielu popularitāti ieguvušas vērienīgas amatieru un profesionāļu sacensības. Vairāk par 200 sportistiem no visas Baltijas.

Apvidus rallija trase - garums 5,2 km un izveidota pa visu kompleksa teritoriju. Šis ir autokrosam līdzīgs apvidus 4x4 paveids, kas, atšķirībā no rallijreida, notiek slēgtā trasē. Šīs sacensības piesaista arvien lielāku publikas interesi. Vairāk nekā 70 dalībniekiem profesionāļu un amatieru klasēs no Baltijas, Polijas, Vācijas un Krievijas.

Trasēs - līkumos uzstādītas betona un metāla aizsargbarjeras. Trases no skatītāju zonas norobežo metāla žogs. Ietilpība kopā ar tribīnēm ir 20 000 skatītāju. Starta laukuma garums ir 85 metri, platums 15 metri ar asfaltētu segumu, kas aprīkots ar betona apmalēm un krāsotu sadalījumu.

Tiesnešu ēka - trīsstāvu ķieģeļu celtne ar izbūvētu jumta terasi. Ēka atbilst Eiropas līmeņa sacensību prasībām ar tiesnešu, komisāru, sekretariāta, preses centra un medicīnas telpām.

Administratīvā ēka - divstāvu ķieģeļu ēka ar daļēju slēgtu jumta terasi un viesu tribīni. Celtnē izvietots medpunkts, dušas, WC, sabiedriskās ēdināšanas, noliktavu telpas, kā arī telpas naktsmītņu ierīkošanai.

Tehniskā ēka - metāla angārs ar palīgtelpām, kurš tiek izmantots kā tehniskais parks un noliktava.

Ēkās- ir elektroinstalācija, ūdensvads, kanalizācijas un notekūdeņu sistēma, izveidots apskaņošanas tīkls, gāzes sistēmas un bezvadu platjoslas interneta pieslēgums.

Tribīnes - 5 tribīnes, kuras izvietotas apkārt trasei ar ietilpību līdz desmit tūkstošiem skatītāju. Aprīkotas ar apskaņošanas tīklu.

Automašīnu stāvlaukums - apmeklētāju automašīnu asfaltēta stāvlaukuma ietilpība ir 1000 automašīnas, neasfaltēto laukumu ietilpība ir pāri par 3 000 automašīnām.

Parks - Mūsas upes krastā iekopts parks Pamūša, kur, saskaņā ar Bernes konvenciju, izveidots mikroliegums un parks ir iekļauts vides dabas aizsargājamā zonā.

 

VALSTS ATBALSTS

SPONSORI

ATBALSTĪTĀJI

INFORMATĪVIE ATBALSTĪTĀJI