26-05-2016

13:33

Gaisa temperatūra: 16 - 18c

Vēja ātrums: 2-4m/s

FOTO GALERIJA

Vēsture 1978 - 2013

1978. gadā sākumā Bauskas rajonā Mūsas upes krastā pie Pamūšas parka tika izveidota motokrosa trase.

1984. gadā notika pirmās Vissavienības autokrosa sacensības par žurnāla „Tehnika Molodjoži" balvu. Jaunizveidot o trasi un sacensību organizāciju augstu novērtēja gan sportisti, gan toreizējās auto un motosporta atbildīgās personas, kā arī skatītāju tūkstoši.

1985. gada 10. maijā tika rīkots pirmais PSRS čempionāts autohipodromā. Kopš tā laika „Sporta Kompleksā Mūsa" tika rīkotas Latvijas, PSRS bruņoto spēku un PSRS čempionāti autokrosā un motokrosā dažādās klasēs.
     

Šajos gados sporta komplekss attīstījās, kā daudzfunkcionāls sporta centrs. Paralēli auto un motosporta sacensībām „Sporta Kompleksā Mūsa" tika rīkotas arī citas sacensības. Astoņdesmito gadu vidū katru gadu šeit notika šaušanas sacensības, tika rīkotas kolhoza Uzvara spartakiādes vieglatlētikā, velotrasē sacentās BMX braucēji. Tika rīkotas arī ugunsdzēsēju sacensības, invalīdu spartakiādes un auto daudzcīņa sacensības. Ziemā notika Latvijas čempionāti un Motokov balvas izcīņas skijoringā.

1986. gadā „Sporta Kompleksā Mūsa" notiek pirmās starptautiskās autokrosa sacensības - „Sociālistisko valstu draudzības kausa izcīņa autokrosā", kur pirmo reizi publika varēja vērot Čehoslovākijas, VDR, Rumānijas, Ungārijas un Polijas autosportistus.

1990. gadā trasē tiek rīkots pirmais Eiropas čempionāta posms autokrosā. Pirmo reizi uz starta „Mūsa" trasē stājas D3 bagiju un D2 no Eiropas čempionāta autokrosā posmiem, izņemot 1991. gadu, kad sacensības pēdējā brīdī tika atceltas dēļ sarežģītas politiskās situācijas atjaunotajā Latvijā.    

alt1992. gadā tika izveidota rallijkrosa trase.

2003. gadā ilggadīgais trases saimnieks Pēteris Neikšāns nodeva kompleksu Edgara Maišeļa rīcībā. Līdz ar to sporta komplekss piedzīvo atdzimšanu gan tehniskā nodrošinājuma un sakoptības, gan pasākumu augstā organizatoriskā līmeņa un izpildījuma jomā, kā rezultātā trasei tika piešķirta FIA licence līdz 2008.gadam.

2008. gadā „Sporta Kompleksā Mūsa" tiek atzīmēta 30. jubilejas sezona ar perfekti noorganizētu Eiropas čempionātu, kurš pārsniedz iepriekšējo gadu skatītāju, ārzemju delegāciju, žurnālistu un sportistu skaitu. FIA novērtē šo Eiropas posmu kā vislabāk noorganizētās sacensības 2008. gada sezonā. Trasei tiek piešķirta jauna FIA licence līdz 2011. gadam.
Trasei tiek piešķirts Latvijas valsts Nacionālās autosporta bāzes statuss.


2009. gadā Eiropas čempionāta posms autokrosā pārsniedza iepriekšējo gadu skatītāju, ārzemju delegāciju, žurnālistu un sportistu skaitu. Sacensībās piedalījās 78 sportisti no  15 Eiropas valstīm. Pirmo reizi sacensības apmeklēja sportisti no Ukrainas. Tika akreditēti  45 žurnālisti no 8 valstīm, sacensības klātienē vēroja vairāk nekā 7000 skatītāju. FIA, jau tradicionāli, atkal novērtēja šīs sacensības kā vienas no vispopulārākajām un vislabāk noorganizētajām sacensībām Eiropā šajā sezonā. Baltijas čempionāta posmā autokrosā šogad piedalījās vislielākais dalībnieku skaits - 91 sportists, kas ir jauns sasniegums visā Mūsas trases pastāvēšanas vēsturē.


2010. gads. Sporta Komplekss Mūsa gan kā autosporta centrs, gan kā trase turpina savu izaugsmi un pilnveidošanu. Sacensības Sporta Kompleksā Mūsa ir vienmēr bijušas iecienītas gan sportistu, gan skatītāju vidū ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. Šis gads Mūsas trase ir jubilejas gads - Eiropas čempionāts autokrosā šeit tiks aizvadīts jau 20. reizi.


2011. gads. Ceturto gadu pēc kārtas Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) atzīst Mūsā notikušo Eiropas čempionātu par vislabāk organizēto sacensību posmu. Sacensības atklāj Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.


2012. gads. Sporta kompleksam Mūsa tiek uzticēts rīkot FIA Off Road komisijas 2011.gada Eiropas sezonas noslēguma apbalvošanas ceremoniju. No jauna ir veiksmīgi izieta FIA Trases inspekcija un iegūta jauna A Trases licence. Baltijas čempionāta autokrosa posms Latvijas autosporta vēsturē ir iegājis ar jaunu sacensību dalībnieku rekordu, kur vienās sacensībās un vienā trasē piedalījās 135 sportisti 10 dažādās sporta klasēs.


2013. gads. Aprit 35 gadi kopš tika atklāta Mūsas trase un 10 gadi, kopš sacensības Mūsā rīko Sporta Kompleksa Mūsa kolektīvs. Bez FIA Eiropas čempionāta maijā, notiks NEZ Ziemeļeiropas čempionāts rallijkrosā un jaunizveidotais NEZ Ziemeļeiropas kauss autokrosa sezonas pēdējais posms septembrī. Kā tas jau ir ierasts Mūsas rīkotajās sacensībās, jubilejas sacensības apmeklēs liels skatītāju, atbalstītāju un sportistu skaits. Līdzjutējiem ir ieplānota plaša sporta un izklaides programma, tāpat tiks rīkotas dažādas mārketinga aktivitātes.

 

Normal 0 false false false LV X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

 

Vēsture 1978 - 2011

 

1978. gads. Bauskas novadā, Mūsas upes krastā pie Pamūšas parka tika izveidota motokrosa trase.

 

1982. gads. Mūsas trasē tika izveidotas autokrosa un ziemas hipodroma trases. Notika pirmās autokrosa sacensības.

 

1984. gads. Notika pirmās PSRS Vissavienības autokrosa sacensības.

 

1985. gads. Notika pirmais PSRS čempionāts auto hipodromā.

 

1986. gads. Notika pirmās starptautiskās autokrosa sacensības „Draudzības Kauss”, kurās pirmo   reizi trases pastāvēšanas vēsturē piedalījās Eiropas autokrosisti.

 

1990. gads. Pirmo reizi trases pastāvēšanas vēsturē notika FIA Eiropas čempionāts autokrosā.

2004. gads Notiek Mūsas trases īpašnieka maiņa – SIA „Sporta komplekss MŪSA”. Tiek atjaunota trases starptautiskā FIA licence.

 

2008. gads. Šis gads Mūsas trasē ir ievērojams ar perfekti noorganizētām 3 starptautiskām sacensībām – Eiropas čempionātu autokrosā, Ziemeļeiropas čempionātu rallijkrosā un Baltijas čempionātu autokrosā. Trase iegūst Latvijas valsts Nacionālās autosporta bāzes statusu.

 

2010. gads. Mūsas trasei šis ir jubilejas gads. Eiropas čempionāts autokrosā notika 20. reizi. Šajā gadā gan Eiropas čempionātā, gan Baltijas čempionātā tika sasniegti jauni dalībnieku un skatītāju rekordi.

 

2011. gads. Ceturto gadu pēc kārtas Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) atzīst Mūsā notikušo Eiropas čempionātu par vislabāk organizēto sacensību posmu. Sacensības atklāj Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

 

2012. gads. Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) 2012. gada janvārī ir uzticējusi LAF un Sporta kompleksam MŪSA rīkot FIA Off – Road komisijas semināru un čempionu apbalvošanas ceremoniju. Starptautiskajos sporta kalendāros Mūsas trasē ir iekļautas 3 starptautiskas sacensības: FIA Eiropas čempionāts autokrosā, NEZ Ziemeļeiropas čempionāts rallijkrosā un Baltijas čempionāts autokrosā.

 

 

 

 

 

VALSTS ATBALSTS

SPONSORI

ATBALSTĪTĀJI

INFORMATĪVIE ATBALSTĪTĀJI