Latvieši, pēc pirmās dienas, Eiropas autokrosa posmā Bauskā Super bagiju klasē iekļūst pirmajā pieciniekā

Šodien, 3. jūnijā, leģendārajā “Mūsa Raceland” trasē aizvadīta Eiropas un Latvijas autokrosa čempionātu pirmā sacensību diena. Eiropas ieskaitē cīņas laika kontroles braucienos, kā arī pirmajā kvalifikācijā – Māris Neikšāns un Ervins Grencis iekļūst labāko pieciniekā. Latvijas čempionātā aizvadītas divas kvalifikācijas, cīņas klasēs spraigas. 

Sanākušie līdzjutēji un braucēju kvēlākie fani šodien līdzi varēja just četriem latviešu pilotiem Eiropas autokrosa čempionāta pirmajā sacensību dienā. Dienas noslēgumā, pēc pirmās kvalifikācijas, labāko rezultātu spēja sasniegt, baušķenieks, Māris Neikšāns, kurš Super bagiju ieskaitē ierindojās trešajā pozīcijā, uzreiz aiz viņa, ceturtajā pozīcijā, vairākkārtējais Eiropas vicečempions šajā klasē Ervins Grencis. Desmit labāko braucēju vidū Māris Līcis, kuram devītā pozīcija. 1600 bagiju ieskaitē cīņā devās viens latvietis, Andris Kuļikovskis, viņam devītā pozīcija.

Māris Neikšāns, trešās vietas ieguvējs Eiropas čempionāta Super bagiju klasē pēc pirmās dienas: “Jāsaka, ka neesmu pieradis pie šīs mašīnas, te viss ir citādāk nekā rallijā. Visa diena pagāja mācoties un katrā braucienā sapratu dažādas nianses, arī Ervins Grencis palīdzēja ar padomu, katru apli izbraucu savādāk, katrā aplī eksperimentēju. Nedaudz cīnāmies ar tehniku - nevaram tikt galā ar bremzēm - braucot, rotējot riteņiem, paliek mīksts bremžu pedālis un, pienākot pie līkuma, bremžu vienkārši nav. Braucot pa taisnīti, tuvojoties līkumam, man jāuzpumpē bremzes, braucot ar Super bagiju par šīm blakus lietām ir diezgan sarežģīti domāt.”

“Sanāca labi nobraukt abus kontrollaikus – kopvērtējumā ceturtais, pirmā rinda kvalifikācijā - izvēlējos iekšmalu. Labi paņēmu startu - tīri uz sajūtām un to, nikno braucēju, kas man bija blakus nedaudz pastūmu, izbrīvēju sev vietu, lai viņš mani neiedzen bortā. Šķita jau, ka no pirmā līkuma aiziešu pirmais, bet cīnoties ar viņu par daudz iegāju mīkstajā trases segumā un viņš tika garām. Viegli nav, bet kaifs ir baigais, kad smiltis un akmeņi sāk sejā. Skatīsimies, kā būs rīt, ir skaidrs, ka viegli nebūs, šeit ir ļoti nikni braucēji.”

Ervins Grencis, ceturtās vietas ieguvējs Eiropas čempionāta Super bagiju klasē pēc pirmās dienas: “Pēc pirmās kvalifikācijas esmu priecīgs. Noskatījos otro grupu Super bagijos, kurā brauca Māris Neikšāns ar manis būvēto automašīnu, vienkāršiem vārdiem sakot – acīs sariesās asaras. Šoreiz prieks ir par to, ka nav jāuztraucas par kopējo čempionāta rezultātu tabulu, var pabaudīt mājas sacīksti. Sākotnēji šķita, ka būs sarežģīti, ka Māris brauc ar mūsu komandas auto un mazliet būs jāpalīdz ar padomu, jo visu apvienot nav viegli. Tomēr viss ir izdevās labi, abi auto ir veseli, prieks par rezultātu. Diena iesākās ar nelielu stresiņu, bet dienas gaitā savācāmies un izdarījām to, ko vislabāk protam!”

Eiropas čempionāta klašu rezultāti pēc pirmās dienas:

Junior bagiji:

 1. Arnošt Florián (CZE) 2. Filip Durt (CZE) 3. Malone Feuillade (FRA)

1600 bagiji

 1. Jakub Novotny (CZE) 2. Rudy Van Buren (NLD) 3. Damien Crépeau (FRA)… 9. Andris Kuļikovskis (LVA)

Super bagiji

 1. Vincent Mercier (FRA) 2. Petr Nikodém (CZE) 3. Māris Neikšāns (LVA) 4. Ervins Grencis (LVA) 9. Māris Līcis (LVA)

Latvijas čempionāta dalībniekiem šodien divas kvalifikācijas, deviņās klasēs sacentās vairāk nekā 115 dalībnieki. Bauskas posma sarakstos dažādi pazīstami uzvārdi, braucēji, kuri savus startus ikdienā aizvada citās krosa disciplīnās un tie, kuriem autosporta cimdi kādu laiku krāja putekļus skapī. Braucēju košais sastāvs sagādāja asas emocijas paši sev un arī līdzjutējiem.

Lielākās cīņas par dienas rezultātu Super 2000 klasē, kurā uz starta ievērojams dalībnieku skaits - 23. 1600 salonautomašīnu klases pirmajā trijniekā iespraucies Super 2000 klases 2010. gada čempions Jānis Spīķis, kurš īsi pirms sacensībām nomainīja klasi, kurā startē. VAZ klasika klasē savstarpējas cīņas starp Raiti Gusevu un Jāni Loginu, tomēr dienas beigās Gusevs ieņem augstāko vietu klasē. Open klasē cīņas, kā vienmēr, neprognozējamas – no līderu trijnieka izstumts čempions Ints Jeršovs, pirmos vietu ieņem viņa komandas biedrs Artis Voicišs.

Bagiju favorīt-klasē Xtreme, čempionam Mikum Neško spēcīgu konkurenci sastāda un neļauj atslābt gados jaunie braucēji – Roberts Rumbenieks un Markuss Ūtēns. Junior Xtreme bagiju klasē visas dienas garumā labi sevi pierādīja Jānis Kozlovskis juniors, kurš spēja noturēt stabilu sniegumu, aiz sevis atstājot pieredzējušākus klases braucējus. XTM Mini bagiju klasē cīņās ar lietuviešu braucējiem Alvis Pinkulis, kurš posmā uzrādījis vērā ņemamu izaugsmi.

B1600 bagiju klasē līderis šīs sezonas debitants Niks Apfelbaums. Lielāko šovu ne tikai skatītājiem, bet arī Eiropas braucējiem un komadām demonstrēja B6000 bagiju klase jeb krokodilu bagiji. Dienas izskaņā labākais, vecmeistars, Jānis Kozlovskis.

Latvijas čempionāta klašu rezultāti pēc pirmās dienas:

XTM MINI bagiji

 1. Germantas Geležinis (LTU) 2. Kristupas Pilipavičius (LVA) 3. Alvis Pinkulis (LTU)

Junior Xtreme bagiji

 1. Jānis Kozlovskis (LVA) 2. Roberts Čākurs (LVA) 3. Agnius Pilipavičius (LTU)

Xtreme bagiji

 1. Mikus Neško (LVA) 2. Roberts Rumbenieks (LVA) 3. Markuss Ūtēns (LVA)

B1600 bagiji

 1. Niks Apfelbaums (LVA) 2. Kristiāns Jānis Radiņš (LVA) 3. Rinalds Apiņš (LVA)

VAZ klasika

 1. Raitis Gusevs (LVA) 2. Jānis Logins (LVA) 3. Kristaps Eglītis (LVA)

Open

 1. Artis Voicišs (LVA) 2. Jānis Gustāns (LVA) 3. Artis Radionovs (LVA)

1600

 1. Edvinas Mikniuss (LTU) 2. Jānis Spīķis (LVA) 3. Ģirts Kuzmanis (LVA)

Super 2000

 1. Viesturs Plētiens (LVA) 2. Aivars Kreijers (LVA) 3. Jānis Saulīte (LVA)

B6000 bagiji

 1. Jānis Kozlovskis (LVA) 2. Ott Kevvai (EST) 3. Ainārs Ramats (LVA)

Pasākuma programma:

04.06 / SVĒTDIENA

08:00 / LAC 3.kvalifikācija

10:35 / FIA AX 2.kvalifikācija, LAC B fināli

11:30 / FIA AX 3.kvalifikācija

13:30 / Dalībnieku parāde

14:00 / FIA AX pusfināli, LAC Fināli

16:20 / FIA AX Fināli

18:00 / Apbalvošana

*FIA AX - Eiropas autokrosa čempionāts

*LAC – Latvijas autokrosa čempionāts un kauss

Ieejas biļetes uz autosporta pasākumu pieejamas tirdzniecības portālā www.bilesuserviss.lv. Jaunumiem iespējams sekot līdzi mājaslapās www.musa.lv, www.axlatvia.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook / @eiropasax, @axlatvia un Instagram / @eiropasax, @axlatvia.

 

Papildus informācija:

Zane Lielkāja-Gerika

Eiropas un Latvijas autokross Bauskā

Sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: media@rallycross.lv

Tel. nr.: +371 26612249

03.06.2023
Biedrība "RAC.LV” 20.06.2024. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. 17.1-1-L-2024/297 par atbalsta saņemšanu eksporta atbalsta nodrošināšanai projekta “MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstība” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. eu